Mi az SPF?
Az SPF az UVB sugárzás elleni védelem mérésére kifejlesztett rendszer. A napvédő termékek négy SPF kategóriába sorolhatóak: Alacsony (6-10), közepes (15-25), magas (30-50) és nagyon magas (50+).
Tudj meg többet!
Az SPF az UVB sugárzás elleni védelem mérésére kifejlesztett rendszer. A napvédő termékek négy SPF kategóriába sorolhatóak: Alacsony (6-10), közepes (15-25), magas (30-50) és nagyon magas (50+).
Ez a reakció típusától függ. A csalánkiütés (urticaria) általában 24 órán belül eltűnik. A kontakt dermatitisz esetén hetekig tarthat mire elmúlik. Az ekcéma egy krónikus betegség, amelyet éveken keresztül kell kezelni. Az enyhébb allergiás reakciók (viszkető, égő érzés) gyorsan enyhíthetőek termálvízzel és hipoallergén, bőrbarriert támogató bőrápolókkal.
Általában véve lehetetlen, hogy saját bőrödre legyél allergiás. A napallergia az egyetlen olyan eset, amikor ez kialakulhat. Ekkor az UV-fény módosítja a bőrben lévő anyagokat, ami allergiás reakciót okoz.
Egyes fényvédők kellemetlen szúró érzéseket okozhatnak az érzékeny bőrön. Válasszon széles spektrumú UVA-UVB védelmet, amelyet a legérzékenyebb bőrön tesztelnek, például az érzékeny bőrre szakosodott La Roche-Posay márka ANTHELIOS termékcsaládját.
A fényérzékenység különböző kiváltó okai:
Bármi legyen is a napallergia vagy fényérzékenység oka, a legfontosabb minden esetben a megelőzés. Elég egy pár egyszerű szabály betartására odafigyelni.
Főleg tavasszal és nyáron hordj védőöltözket (kalapot, hosszú ujjú inget stb.) Mindig széles skálájú fényvédő krémet használj (ideális esetben magas SPF 50+ faktorral) az összes szabad bőrfelületen. Ne tartózkodj a napon 10 és 16 óra között.
Ebben az alfejezetben részletesen kitérünk a napallergia fajtákra, polymorf napkiütésekre illetve az egyéb nyári bőrallergiákra, valamint a megelőzésükre.
Valamint ellátjuk hasznos információkkal a fényérzékenységet okozó gyógyszerekről és a velük kapcsolatos bőrápolásról.
A nemzetközi kozmetikai szabályozásokon túlmutató biztonsági előírások.